6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  За старт, драматична победа над Унгарија

  Одбојкарската репрезентација на Македонија со победа ги стартуваше квалификациите за Европското првенство во 2019 година, откако со 3:2 ја совлада Унгарија на гости во драматичен меч.

  Нашите момци имаа предност од 2:0 во сетови (25:23, 25:23), пред Унгарците да направат кам-бек и со идентичен резултат да ги добијат следните два сета. Во одлучувачкиот сет, Никола Ѓорѓиев го освои последниот поен за 16:14 победа. За момците сега следува дуел со Украина на домашен терен, откако тие во првото коло со 3:0 ја победија Швајцарија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.