6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Жерновски во СЈО ќе дава исказ за објектите и спомениците од „Скопје 2014“

  Andrej-Zernovski-fokus

  Градоначалникот на скопската општина Центар во вторник во Специјалното јавно обвинителство(СЈО) би требало да даде исказ за проектот „Скопје 2014“.

  Како што соопшти локалната власт, исказот на Жерновски ќе биде во врска со проектите во ДУП „Мал ринг“, каде што се наоѓаат поголемиот број објекти и споменици од овој проект.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.