6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ЕУРО 2016: УЕФА го избра најдобриот тим, Гризман најдобар играч

  Антоан Гризман е прогласен за најдобар играч на Европското првенство, објави УЕФА, која го соопшти и идеалниот тим на првенството. Во тимот го нема Герет Бејл, а има место за Кристијано Роналдо кој одигра под своето ниво.

  grizman_tim

  Гризман првенството го заврши како најдобар стрелец на ЕУРО 2016, на седум натпревари тој постигна шест голови. Изнендување во идеалниот тим е изборот на Велшанецот Џо Ален, како и голманот на Португалија Руи Патрисио, кој местото го заслужи со одличните одбрани во финалниот меч.

  Идеалниот тим на ЕУРО 2016:

  Руи Патрисио (Португалија) – Џошуа Кимих (Германија), Џером Боатенг (Германија), Пепе (Португалија), Рафаел Гереро (Португалија) – Џо Ален (Велс), Арон Рамзи (Велс), Тони Крос (Германија), Димитри Паје (Франција) – Антоан Гризман (Франција), Кристијано Роналдо (Португалија).

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.