6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ЕУРО 2016: Сомнителен пакет пронајден на „Стад Де Франс“

  Пакет со сомнителна содржина бил пронајден на „Стадионот Франција“ во париското предградие Сен Дени пред почетокот на мечот меѓу Шведска и Република Ирска, пренесува Russia Today.

  stat_de_france

  Сомнителниот пакет бил пронајден на стадионот некаде околу 16 часот во понеделникот, кога била вршена безбедносна проверка на трибините.

  Инаку, натпреварот Шведска-Република Ирска, прв во Е групата, ќе започне во 18 часот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.