6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  ЕУРО 2016: Гризман го сруши светскиот првак

  Репрезентативците на Франција ја совладаа Германија 2-0 (1-0) и сепласираа во финалето на Европското првенство во фудбал. На „Велодорм“ во Марсеј Французите не беаподобар противникн, за разлика од играчите на светскиот првак ги искористија своите шанси. Херојот на Франција е Антоан Гризман кој ги постигна двата гола во судиското надополнување на времето во првото полувреме и во 72.минута.

  Screen Shot 2016-07-08 at 10.40.54 AM

  Франција во финалето ќе игра против Португалија, која во средата, со идентични 2-0 го совлада Велс. Фрнацузите трет пат ќе играат во финалето на едно ЕП, во претходните две ја освоија титулата, додека Португалија втор пат ќе се бори за титулата, пред 12 години Португалците го загубија финалето од Грција.

  Франција пододбро влезе во мечот, го притисна противникот  во воведните минути, а во седмата Гризман по двојното проигрување со Сисоко мина крај Боатенг, но биеше со десна и Нојер успеа да одбрани.

  Французите потоа се повлекоа, целосно играта им ја препуштија на Германците кои загосподарија со теренот. Пет  минути по шансата на Гризман, се обиде Емре Џан, но Љорис успеа да одбрани.

  Потоа се редеа шансите на Германија, Љорис го одбрани ударот на Швајнштајгер, Дракслер креираше шанса за Милер кој шутираше крај голот, а непрецизен беше и Езил.

  Во финишот на полувремето Боатенг загуби топка на центарот од теренот, Жиру трган кон Нојер но Ховедес успеа да го изблокира неговиот удар.

  Мала паника завладеа во тие моменти во гермнската одбрана, Хектор непотребно изфрли една топка во корнер, кој го изведе Гризман, Швајнштајерг непотребно играше со рака, а Рицоли покажа на белата точка.

  Гризман ја презеде одговорноста, го испрати Нојер во десната, а топката во чевата страна за 1-0.

  Односот на силите на теренот не се смени ниту во второто полувреме, Германија го диктираше ритамот, а Фрнацузите поставени во две дефанзивни линии ја чекаа својата шанса од контранапад.

  Германија по еден час игра остана без Боатенг кој го повреди бутниот мускул, на неговото место влезе Мустафи.

  Во 72.минута Французите извршија силем притисок пред голот на Нојер, Погба ја освои топката, а потоа со брилијантен дриблинг се ослободи од Мустафи, успеа да нафрли, Нојер лошо го процени летот на топката, успеа само кусо да ја одбие, но до ногата на Гризман кој ја смести зад неговиот грб.

  Антоан Гризман го постигна својот шести гол на ова европско првенство.

  До крајот на мечот Дракслер се обиде од слободен удар, а во последната минута Љорис го одбрани одличниот обид со глава на Кимих.

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.