6 C
Skopje
четврток, октомври 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  ЕУРО 2016: Германија најскапа репрезентација

  Германскиот портал „transfermark“, во пресрет на Европското првенство во Франција, објави дека фудбалерите кои ќе настапат на 15-то континетално првенство имаат вредност од пет милијарди евра. Тимски на врвот е Германија, а поединечни Кристијано Роналдо.

  Germany players pose for team photo prior to Euro 2016 qualification soccer match against Georgia in Leipzig

  Според „transfermark“ најскап тим имаат Германците, вредноста на актуелните светски шампиони изнесува 562 милиони евра. Следуваат Шпанија (557,5), Франција (487), Англија (477) и Белгија (460,9).

  Поединечно, Кристијано Роналдо чија вредност се проценува на 110 милиони евра е најскапиот играч кој ќе настапи на шампионатот. Зад Португалецот е неговиот соиграч од Реал, Герет Бејл (80), а потоа следуваат двајца Баерн Минхен, Томас Милер (75) и Роберт Левандовски (75), односно Еден Азар, Пол Погба и Антоан Гризман чија пазарна вредност е проценета на 70 милиони евра.

  Вредност на репрезентациите:

  Германија 562 милиони евра, Шпанија (557,5), Франција (487), Англија (477), Белгија (460,9), Португалија (321,7), Хрватска (272,2), Италија (272), Турција (186,6), Полска (175), Швајцарија (174,8), Велс (170), Русија (130), Украина (128,6), Австрија (128,2), Ирска (89,3), Шведска (86,6), Словачка (84), Чешка (64,4), Романија (54), Албанија (46,1), Исланд (41,1), Северна Ирска (35), Унгарија (27,3).

  Топ 20 фудбалери:

  Кристијано Роналдо (Португалија, 110 милиони евра), Герет Бејл (Велс, 80), Томас Милер (Германија, 75), Роберт Левандовски (Полска, 75), Еден Азар (Белгија, 70), Пол Погба (Франција, 70), Антоан Гризман (Франција, 70), Кевин Де Брујне (Белгија, 60), Лука Модриќ (Хрватска, 50), Тони Крос (Германија, 50), Месут Езил (Германија, 50), Серхио Бускетс (Шпанија, 50), Коке (Шпанија, 50), Сеск Фрабрегас (Шпанија, 45), Мануел Нојер (Германија, 45), Иван Ракитиќ (Хрватска, 45), Давид Алаба (Австрија, 45), Рахим Стерлинг (Англија, 45), Серхио Рамос (Шпанија, 40), Пике (Шпанија, 40), Џером Боатенг (Германија, 40), Хари Кејн (Англија, 40).

  Latest Posts

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.