6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  ЕУРО 2016: Велс се пласира во полуфиналето (видео)

  Фудбалерите на Велс, дебитанти на континеталните првенства, приредија вистинска сензација на Европското првенство, откако во четвртфиналето со 3-1 ја совладаа Белгија. Велс е првата селекција од Велика Британија која по пауза од 20 години избори пласман меѓу најдобрите четири селекции во Европа.vels

  Дебитантот на континеталните првенства, Велс, продолжува да го живее својот сон, откако целосно ја надигра Белгија, репрезентација која важеше за еден од фаворитие за титулата.

  Велс, односно селекторот Крис Колмен, тактички целосно го надигра Марк Вилмотс, кој уште еднаш потврди дека нема капацитет да ја предводи оваа исклучително талентирана генерација на белгиски фудбалери.

  Борбените Велшани добро ги затворија приодите кон својот гол, а благодарени на Рамзи и Ален целосно ја добија битката на средината од теренот.

  Белгија фурозно влезе во мечот, во еден ист напад чисти шанси не реализира најпрвин Караско, а потоа и Миние. Теренската доминација Белгијците ја материјализираа во 13.минута кога Наинголан од 30-тима метри постигна прекрасен гол.

  Од тој момент на теренот постоеше само еден тим, Рамзи започна да диригира со играта на Велс, кој израмни во 30.минута преку капитенот Вилијамс. Рамзи изведе корнер, во срцето на шеснаесетникот Вилијамс беше оставен сам и не му беше тешко со глава да го совлада Куртоа.

  Белгија започна поангажирано во второто полувреме, но нивниот налет го спречи Робсон-Кану, кој во 55.минута постигна спектакуларен гол. Бејл повлече полуконтра на десната страна го исфрли Рамзи, овој нафрли од прва, топката стигна до Робсон-Кану кој со еден потег исфрли тројца белгиски играчи (Фелаини, Муние, Денајер), остана сам пред Куртоа и рутинирано ја погоди мрежата.

  Белгија потоа се обидуваше да стигне до израмнување, но нивните акции беа незидејни, а и Вилмотс бавно регираше со измените.

  Казната за таквата игра ги стигна во 85.минута, кога Воукс, кој неколку минути претходно го замени Робсон-Кану, со глава по трет пат ја погоди мрежата на Белгија.

  Велс во полуфиналето ќе биде значително ослабен бидејќи поради жолти картони нема да може да настапи Рамзи, кој со пет асистенции е најдобар во оваа категорија на ЕП.

  Полуфиналето Велс-Португалија ќе се одигра на 6.јули во Лион.

  https://www.youtube.com/watch?v=VOVNPb8txNI

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.