6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ЕВРО2016: Шпанија убедлива против Турција

  Шпанските фудбалери се пласираа во осминафиналето од европското фудбалско првенство, откако во вечерниот термин во петокот во Ница во второто коло од Групата Д ја совладаа Турција со 3-0 (2-0), со головите на Алваро Мората во 34 и 48 минута, и Нолито во 37 минута.

  spanija

  Како што се одвиваше мечот, се доби впечатокот дека Турците можеа да доживеат и потежок пораз, но оти Шпанците се задоволија со сигурни три гола разлика.

  Од првиот свиреж на судијата шпанските фудбалери тргнаа по победата, а нивните турски ривали не можеа да најдат одговор. По низата нереализирани шанси, Шпанците за три минути, од 34 до 37-та, постигнаа два гола и го решија прашањето на победникот. Првиот гол го постигна со одличен удар со глава во самиот агол Мората, на нафрлување од Нолито, а три минути самиот Нолито ја искористи големата грешка на турскиот бек Топал кој со глава му ја спушти топката на Шпанецот, а овој непречен од пет метри лесно поентираше. Шпанците до крајот на полувремето можеа да постигнат најмалку уште два гола, но беа непрецизни реализацијата.

  На почетокот од второто полувреме Шпанците го постигнаа третиот гол, што навестуваше вистински дебакл на Турција. Во 52 минута Јилмаз не реализираше голема шанса шутирајќи покрај голот на Давид де Хеа, а по овој момент Шпанците „одработуваа“ а Турците се пазеа да не доживеат катастрофа.

  Во последното коло на 21-ви јуни ќе играат Турција и Чешка, и Хрватска против Шпанија. Шпанците се први на табелата со шест бодови, Хрватите кои пропуштија претходно во петокот водство од 2-0 против Чесите имаат четири бодови, кои имаат само еден, додека Турците е без бодови и постигнат гол. Чесите за пласман ќе одат на висока победа над Турците и ќе се надеваат на пораз на Хрватска против „Црвената фурија“.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.