6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ЕВРО2016: Унгарците во финишот му земаа бод на Исланд, нови безредија

  Унгарците, со автоголот на Биркир Северсон на две минути пред крајот освоија бод против незгодниот Исланд кој поведе од пеналот на Гилфи Сигурдсон во 40 минута, во второто коло од Групата Ф на европското фудбалско првенство, а и овој меч одигран во Марсеј остана одбележан со безредија на трибините. 

  ungarija_island

  Унгарците така, по победата над Австрија во првото коло, имаат четири бодови и се најпријатното изненадување на првенството. Исланд, пак, пропушти шанса да го здобие тој епитет, па во последното коло токму против Австрија ќе се обиде со победа да ѝ конкурира на Унгарија и да се пласира во осминафиналето барем како една од четирите најдобро пласирани трети екипи во групната фаза.

  Првото полувреме измина во слаб фудбал без вистински шанси, а Унгарците не упатија ниеден шут кон исландскиот гол иако топката во свој посед ја имаа дури 70 отсто. Исланд половина час трпеливо се бранеа а во 31 минута Гудмундсон од близина шутираше во унгарскиот голман Кираљи, кој пак му кумуваше на пеналот досуден во 40 минута, кога ја испушти топката од своите раце а бекот Кадар го собори Гунарсон. Прецизен реализатор беше најдобриот исландски фудбалер Гилфи Сигурдсон.

  И во второто полувреме не се смени ништо позначајно, Унгарците имаа јалов посед на топката, а Исланѓаните од контранапад ја чекаа својата шанса да го решат мечот. И кога веќе се очекуваше крајот, во 88 минута Унгарија изедначи со автоголот на Северсон. По десната страна се проби резервистот Николиќ, кој остро уфрли во петерецот, каде се најде несреќниот исландски бек. Во четвртата минута од судиското продолжување Исланд имаше колосална шанса, но ударот од близина на ветеранот Гудјенсон беше блокиран во последен момент.

  Пред почетокот на натпреварот на трибините дојде до физичка пресметка меѓу две групи унгарски навивачи, а потоа следуваше и тепачка со обезбедувањето на стадионот, по што унгарските навивачи фрлаа факели на теренот.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.