6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  ЕВРО2016: УЕФА ја казни Русија со 150.000 евра и условна дисквалификација

  Европската фудбалска асоцијација УЕФА реши да го казни Рускиот фудбалски сојуз (РФС) со 150.000 евра и условно ја дисквалификуваше руската национална селекција од Европското првенство во Франција до крајот на турнирот, откако ги обвини руските навивачи дека учествувале во безредијата во Марсеј.

  (Фото: Ројтерс)
  (Фото: Ројтерс)

  „Обвинувањата се во врска со безредијата, употреба на пиротехника и расистичко однесување се изнесени против РФ“, се наведува во соопштението на УЕФА.

  Етичкиот комитет на УЕФА одлучи да го казни РФС со казна во висина од 150.000 евра и да одреди условна дисквалификација за руската репрезентација до крајот на шампионатот, што значи дека доколку се повтори инцидентот Русија ќе биде отстранета од турнирот.

  „Доколку се случат слични инциденти на стадион за време на преостанатите средби на Русија на ЕВРО2016, дисквалификацијата престанува да биде условна“, се додава во соопштението на УЕФА чиишто овластувања се ограничени само на спортските објекти.

  Притоа руската фудбалска организација има право да поднесе жалба.

  Рускиот министер за спорт кој истовремено е и претседател РФС, Виталиј Мутко, смета дека оваа казна е претерана. Според него, паричната казна е огромна, но нема смисла за поднесување жалба.

  „Но зошто се засегнува репрезентацијата: Таа не виновна, зошто тимот да биде казнет“, изјави за руските медиуми Мутко.

  По завршувањето на натпреварот меѓу Русија и Англија (1-1) на стадионот „Велодром“ во Марсеј, триесетина руски навивачи се пробија во секторот во кој беа сместени англиските навивачи започнувајќи тепачка, којашто ја прекина обезбедувањето на стадионот.

  Руската јавноста забележува дека на стадионот не била создадена тампон зона меѓу двете навивачки групи, што е вообичаено за натпреварите кои се означени како високо ризични, како што беше мечот Русија-Англија, особено имајќи предвид дека од четвртокот до саботата англиските навивачи предизвикуваа судири во Марсеј со локалните навивачи, со руските фанови и со полицијата.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.