6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  ЕВРО2016: Белгијците заиграа против Ирска (видео)

  Во натпреварот во второто коло од Групата Е на европското фудбалско првенство во саботата во Бордо, фудбалерите на Белгија конечно ја потврдија улогата на фаворите против Северна Ирска, која ја совладаа со 3-0 со головите на Ромел Лукако во 48 и 70, и на аксел Витцел во 61 минута.

  belgija_slavi

  По изненадувачкиот пораз во многу бледата игра во првото коло против Италија од 0-2, Белгијците ја вратија довербата со супериорна игра против Ирците, тргнувајќи по победата од самиот почеток, иако ја утврдија дури во второто полувреме, кога ирската селекција ги прими сите три гола.

  Белгиски херој во Бордо беше Лукаку поради двата постигнати погодока, а токму тој заедно со другиот стрелец Витцел, беа најмногу критикувани по поразот од Италија.

  Во првото полувреме Белгија доминираше, но Ирците умешно се бранеа, па овој дел заврши без голови и речиси без шанси. Но веднаш на почетокот од вториот дела, во 48 минута, Белгијците поведоа со голот на Лукаку кој доби употреблива топка од Де Брујне и од работ на казнениот простор го погоди десниот агол од ирскиот гол. Ирците храбро тргана по изедначување, но набрзо, во 61 минута го примија и вториот гол, кога на нафрлување повторно од десната страна на Меунир натрча Витцел и со глава биеше неподбранливо. Во 70 минута Лукаку уште еднаш беше стрелец, откако Азар ја одработи целата акција, по што на првиот не му беше тешко да го совлада Рандолф.

  Белгијците, кои многумина ги сметаат за фаворити дури и за европската титула, во третото коло играат против Швеѓаните за пласман во осминафиналето, додека Ирците мора да се надеваат на чудо против Италија, која со две победи веќе се пласираше. Италија има шест бодови, Белгија има три, а Шведска и Ирска по еден.

  http://dai.ly/x4h9s5p

  Latest Posts

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.