6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Дознајте кој е совршениот партнер за вас од зодијакот?

  Има луѓе кои се чини дека се раѓаат еден по друг. Често излегува дека нивните зодијачни знаци имаат вмешано прсти во тоа, и овој факт не е случаен за сите.

  Ѕвездите знаат како да ја завршат својата работа и порано или подоцна ќе ве сретнат со лицето кое е правото за вас.

  Без разлика дали веќе сте со љубовта на вашиот живот или сеуште ја барате, нема да ви наштети доколку дознаете кој е најкомпатибилен хороскопски знак со вашиот.

  Дознајте кои се најкомпатибилните знаци во љубовта:

  Овен

  Ако сте Овен, вашиот идеален партнер е Водолија. Постои спонтана и фатална привлечност помеѓу вас.

  Бик

  Вашиот совршен партнер е од знакот Девица. И двајцата обраќате внимание на малите нешта.

  Близнаци

  Идеален партнер за вас е знак Јарец. Се чувствувате многу удобно кога сте заедно.

  Рак

  Вашиот совршен партнер е од знакот Риби. Ќе останете лудо вљубени за цел живот.

  Лав

  Лавовите се во најкомпромисен однос со знакот на Вага. Супер стилски пар кој може заедно да постигне се.

  Девица

  Идеален партнер за Девица е Бик. И двајцата го сакате мирот и удобноста.

  Вага

  За Вага, идеалниот љубовник е од знакот Лав. Сакате заедно да се соочите со тешкотиите и секогаш да се поддржувате.

  Шкорпија

  Во љубов, најмногу сте компатибилни со знакот Стрелец. Сакате убав начин на живот и вие мрморат едни со други.

  Стрелец

  Стрелките ќе го најдат својот совршен партнер во Шкорпија. Заедно никогаш нема да ви биде здодевно, вие сте авантуристички души.

  Јарец

  Идеалното дуо за Јарецот е од знакот на Близнаци. Довербата е на прво место во оваа идилична врска.

  Водолија

  Водолија и Овен се најкомпатибилни во љубовните врски. Страста никогаш нема да исчезне од вашата бурна врска.

  Риби

  Вашиот совршен партнер е од знакот на Рак. Можете да сметате еден на друг апсолутно за се и совршено се познавате.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.