6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Демонстранти бараат оставка на шпанскиот премиер

  Стотици луѓе се собраа во центарот на Мадрид на повик за поддршка на иницијативата за недоверба на Владата на премиерот Маријано Рахој.

  Незадоволните од владеењето во  Шпанија се собраа на плоштадот “Пуерто дел Сол” и скандираа “Оставка”.

  Левичарската партија “Подемос” поднесе барaње до парламентот за  гласање недоверба на владата на Рахој.

  Мотивот се безбројните скандали и истраги за корупција против членови на владејачката Народна партија.

   

  Од “Подемос” се надеваат дека пратеници на социјалистите ќе ја поддржат иницијативата за недоверба, бидејќи тие го немаат потребното мнозинство

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.