6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Германија без Гомез до крајот на ЕУРО 2016

  Германскиот репрезентативец Марио Гомез, поради повреда на бутниот мускул, ќе го пропушти остатокот од Европското првенство.

  gomez_germanija

  Стрелецот на два гола на ЕУРО 2016, бутниот муслул го повреди на четвртфиналниот меч против Италија.

  Инаку, Фудбалскиот сојуз на Германија соопшти дека за полуфиналниот меч неизвесен е настапот на Бастијан Швајнштајгер и Сами Кедира.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.