6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во налет на воз во Германија загинаа тројца млади

  Во налет на товарен воза во северниот германски град Хановер смртно настрадаа двајца мажи и една жена, соопшти во вторникот локалната полиција.

  germanija_minhen_pukanje

  Станува збор за момче на 18-годишна возраст и 20-годишна девојка. Властите сé уште не ја идентификувале третата жртва, исто така, млад маж.

  Истрагата за несреќата, која се случила доцна ноќта во понеделникот е во тек. Полицијата верува дека тројцата млади луѓе бесцелно талкале по пините која околу 22.45 налетал товарен воз.

  Сите три жртви биле усмртени на самото место во квартот Клеефелд, во источниот дел од Хановер.

  Машинистот по несреќата доживеал тежок шок, а железничката линија во тој дел од градот била затворена до утрото.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.