6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вонредна седница на Собранието, Пратениците ќе расправаат за состојбата со поплавите

  Собранието на Република Македонија во недела напладне ќе ја одржи посебната седница посветена на состојбата во поплавените подрачја од невремето што се случи на 6-ти август во Скопје и околината.

   sobranie

  На седницата ќе се расправа за состојбата во подрачјата погодени од временските непогоди кои се случија на 6-ти август во околината на Скопје. Барањето за седницата беше поднесено од пратеничката група на СДСМ, а беше поддржано и од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“.

  Во невремето кое минатата недела го зафати Скопје и околната загинаа 22 лица, а беа поплавени неколу скопски населени места главно во општина Гази Баба, но и во други скопски општини.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.