6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Влажни соништа: Тајната е откриена! Она што значат, може да Ви изгледа непријатно!

  Дали тоа значи дека не сте среќни во бракот? Што значи тоа, да сонуваш такви сништа со мажи или жени кои не се дури ни твој тип? Да не значи некаков семеен проблем?

  сон

  Еве што значат најчестите влажни соништа:

  Сон за секс со жена
  Многу жени сонуваат дека имаат секс со жена во одреден момент од својот живот, иако во живо се возбудуваат само од мажи. Колку и шокантно да Ви изгледа, овој сон го имаат и мажите за други мажи. Причината е дека сексот меѓу жени е јавно поприфатлив од сексот помеѓу мажи и е честа машка фантазија.

  Но, кога хетеросексуална жена сонува дека има хомосексуален секс, обично е потсвесно докажување на силно женско пријателство. Таквите соништа може да се предизвикани од силна емоционална блискост со пријателка. Тие сепак не се повод за загриженост за сексуалната ориентација.

  Сон за мажот кој си заминал
  Не се сеќавате за дечкото што го имавте на универзитетот со години, но го сонувавте синоќа. Таквиот сон не значи дека сеуште сте вљубена во него. Веројатно само мозокот Ви преработува стари спомени. На ист начин на кој мажот ги сонува славните денови во гимназијата, така и ти можеш да сонуваш стари љубовници.

  Според психотерапевтите ваков сон може и да значи дека сте имале некаква случка која потсетува на старото време. Можеби сте сретнале некој кој Ве потсетува на дечко од универзитетот, или се грижите да не повторите стара грешка.

  Секс со некој кој не Ве привлекува во реалноста
  Понекогаш сонувате секс со личности кои на виделина не Ве привлекуваат. Сексуалното привлекување може да е предизвикано од најразлични чувства, вклучувајќи и бес. Влажни соништа со некој кого не го поднесуваме, може да подразбира и гнев кон него во реалноста. Но не заборавајте дека спиењето е сон и не треба да му верувате премногу. Најважно е да успеете да ги одделите сонот од реалноста.

  Секс со најдобриот пријател на твојот маж
  Никогаш не сте изневерувале, уште помалку со најдобриот пријател на мажот и сте во целосна збунетост зошто сонувате секс со него. Првото објаснување е невина љубопитност – на потсвесно ниво. Второто е дека тоа е табу, па затоа е возбудливо и секси. Студија покажува дека обично соништата каде се изневерува се карактеристични за парови кои водат здодевен сексуален живот и имаат потреба од разновидност.

  Секс со партнерот, но тој е со различно тело или лице
  Овој сон може да значи дека имате потреба од нешто интересно во врската. Понекогаш мислиме дека нема што повеќе да научиме за партнерот – знаеме што ќе каже, што мисли и што ќе вечера. Но не заборавај дека секој, колку и да е предвидлив, има таен внатрешен живот.

  Додворувајте му се и запрашајте го за животот, минатото, роднините. Обидете се да поттикнете провокативен разговор и да научите нешто ново за својот маж.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.