6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Влажни соништа: Тајната е откриена! Она што значат, може да Ви изгледа непријатно!

  Дали тоа значи дека не сте среќни во бракот? Што значи тоа, да сонуваш такви сништа со мажи или жени кои не се дури ни твој тип? Да не значи некаков семеен проблем?

  сон

  Еве што значат најчестите влажни соништа:

  Сон за секс со жена
  Многу жени сонуваат дека имаат секс со жена во одреден момент од својот живот, иако во живо се возбудуваат само од мажи. Колку и шокантно да Ви изгледа, овој сон го имаат и мажите за други мажи. Причината е дека сексот меѓу жени е јавно поприфатлив од сексот помеѓу мажи и е честа машка фантазија.

  Но, кога хетеросексуална жена сонува дека има хомосексуален секс, обично е потсвесно докажување на силно женско пријателство. Таквите соништа може да се предизвикани од силна емоционална блискост со пријателка. Тие сепак не се повод за загриженост за сексуалната ориентација.

  Сон за мажот кој си заминал
  Не се сеќавате за дечкото што го имавте на универзитетот со години, но го сонувавте синоќа. Таквиот сон не значи дека сеуште сте вљубена во него. Веројатно само мозокот Ви преработува стари спомени. На ист начин на кој мажот ги сонува славните денови во гимназијата, така и ти можеш да сонуваш стари љубовници.

  Според психотерапевтите ваков сон може и да значи дека сте имале некаква случка која потсетува на старото време. Можеби сте сретнале некој кој Ве потсетува на дечко од универзитетот, или се грижите да не повторите стара грешка.

  Секс со некој кој не Ве привлекува во реалноста
  Понекогаш сонувате секс со личности кои на виделина не Ве привлекуваат. Сексуалното привлекување може да е предизвикано од најразлични чувства, вклучувајќи и бес. Влажни соништа со некој кого не го поднесуваме, може да подразбира и гнев кон него во реалноста. Но не заборавајте дека спиењето е сон и не треба да му верувате премногу. Најважно е да успеете да ги одделите сонот од реалноста.

  Секс со најдобриот пријател на твојот маж
  Никогаш не сте изневерувале, уште помалку со најдобриот пријател на мажот и сте во целосна збунетост зошто сонувате секс со него. Првото објаснување е невина љубопитност – на потсвесно ниво. Второто е дека тоа е табу, па затоа е возбудливо и секси. Студија покажува дека обично соништата каде се изневерува се карактеристични за парови кои водат здодевен сексуален живот и имаат потреба од разновидност.

  Секс со партнерот, но тој е со различно тело или лице
  Овој сон може да значи дека имате потреба од нешто интересно во врската. Понекогаш мислиме дека нема што повеќе да научиме за партнерот – знаеме што ќе каже, што мисли и што ќе вечера. Но не заборавај дека секој, колку и да е предвидлив, има таен внатрешен живот.

  Додворувајте му се и запрашајте го за животот, минатото, роднините. Обидете се да поттикнете провокативен разговор и да научите нешто ново за својот маж.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.