6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (ВИДЕО) Сведоштво на жената која беше во автомобилот во кој загина Дражен Петровиќ

  Смрта на големиот југоловенски кошаркар Дражен Петровиќ во 1993 годин го шокираше светот.

  За тоа денес раскажува турската кошаркарка Хилал Едебал, која била во автомобилот со Дражен и со неговата девојка, германската манекенка Клара Салантци. Неколку години по смрта на Дражен Клара се омажи за германскиот фудбалер Оливер Бирхоф и наводно никогаш не сакала да коментира за несреќата.

  Кошаркарката Халил, која била повредена во несреќата, тешко се носела со ова, па дури сакала и  да се самоубие. На барање на мајката на Држен, Бисерка Петровиќ, телевизијата ТРТ овозможила разговор и средба меѓу Хилал и Бисерка.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.