6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Над 10.000 луѓе трчаа на Скопскиот маратон

  Рекордни над 10.000 маратонци од 58 земји од светот ја започнаа трката низ скопските улици, на 14-от Виз Ер Скопски мараон.

  Во 8.30 стартуваа маратонот, полумаратонот и штафетниот маратон, додека трката од 5 километри започна во 8.40 часот од пред Порта Македонија.

  Маратонот ќе заврши околу 14.00 часот. Дотогаш, важи посебниот сообраќаен режим.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.