6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Благојчо vs Ристо: Како е да се брани името од Македонија а како од дијаспората? (ВИДЕО)

  Погледнете како Благојчо Горгиев од Македонија му одговори на борачот Ристо кој живее во странство како се брани името Македонија.

  Ова видео беше објавено на Youtube каналот Macedonian Heritage со наслов “Порака за сите Македонци од борачот Ристо”.

  На видеото на Ристо му одговори Благојчо Горгиев од Македонија на неговиот фејсбук профил.

  Инаку Благојче Горгиев е инвалид , кој по тешка сообраќајка останал неподвижен,. Тој беше редовен на протестите на Шарена револуција, придружуван од Стојанче Ангелов, со кого заедно во 2001 година биле дел од македонските безбедносни сили.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.