6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Апел за помош на кочанчанецот Методи Митев

  Младиот кочанчанец Методи Митев (34) боледува од параплегија и е во инвалидска количка.Шанса за целосно излекување Митев гледа во трансплатацијата на матични клетки во Кина.

  Операцијата чини 28.000 евра, од кои преку хуманитарни акции, настани и донации од хуманите граѓани се собрани 20000 евра.

  Поради тешкотиите во собирањето на средствата, здравствената состојба на Митев се влошува и се заканува да се прошири и на рацете .

  Се замолуваат сите граѓани што се во можност да донираат со повик на бројот за донации 143-123 или на сметката на Методи Митев во Тутунска банка 210.700000626368 .

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.