6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  Антиќ и Мекејлеб повторно за Македонија

  Македонската кошаркарска репрезентација, предводена од новиот селектор Јорданчо Давитков, утре ќе ги почне подготовките за претквалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Кина.

  Стартот на подготовките селекторот Давитков со својот стручен штаб ќе го означи утре, во 19 часот, во арената „Борис Трајковски“.

  Давитков го објави списокот на повикани играчи, меѓу нив се Перо Антиќ и Лестер Бо Мекејлеб. Претквалификациите поради повреда ќе ги пропушти Андреј Магдевски, а меѓу повиканите го нема Дамјан Стојановски, кој поради повреда ја пропушти минатата сезона.

  Список на кошаркари пријавени во ФИБА:
  1. Војдан Стојановски
  2. Горјан Марковски
  3. Бојан Трајковски
  4. Александар Костоски
  5. Марко Симоновски
  6. Кирил Николовски
  7. Бојан Крстевски
  8. Марјан Јанески
  9. Перо Антиќ
  10. Стојан Ѓуроски
  11. Игор Пенов
  12. Владимир Брчков
  13. Ненад Димитријевиќ
  14. Бобан Стајиќ
  15. Љубомир Младеновски
  16. Кристијан Николов
  17. Адем Мекиќ
  18. Александар Штерјов
  19. Предраг Пајиќ
  20. Андреј Маслинко
  21. Ѓорѓи Чековски
  22. Михајло Митев
  23. Џордан Теодор
  24. Лестер Бо Мекејлеб
  Кошаркарите ќе тренираат во Скопје сè до 3 јули кога привремено ќе се преселат во Маврово. По 8 јули се враќаат во Скопје, каде и ќе одиграат неколку пријателски натпревари.

  На 10 и на 11 јули репрезентацијата на Македонија ќе си ги одмери силите со соодветната селекција на Словачка, на гостински терен. На 15 јули Македонија ќе ја на гости Бугарија во Скопје.

  Потоа следи турнирот „Трофеј Македонија“, кој ќе се одржи во Скопје. На 20 јули македонската репрезентација ќе се надигрува со Португалија, ден подоцна против Холандија, а турнирот ќе биде затворен со натпревар против Босна и Херцеговина. Последен пријателски натпревар на нашите најдобри репрезентативци во рамки на подготвителниот период ќе биде на 28 јули во Бугарија.

  Во рамки на групата Ц, македонската репрезентација ќе се бори против селекциите на Косово и на Естонија за место во квалификациите за Светското првенство што во 2019 година ќе се одигра во Кина.

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.