6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер добија син

  Поранешната најдобра тенисерка во светот Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг, германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер, ноќта помеѓу саботата и неделата го добија своето прво дете.

  Ивановиќ се породила во болницата во Чикаго, а честитки на среќните родители преку социјалните мрежи пристигнуваат од сите страни.

  Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер во брак се од 2016 година.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.