6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Алибаба купи удел во компанијата на Спилберг

  Кинескиот интернет гигант Алибаба купи малцински удел во компанијата на легендарниот американски режисер Стивен Спилберг.

  alibaba

  Компанијата во иднина ќе финансира и дистрибуира филмови за кинескиот, но и другите пазари.

  Џек Ма, сопственикот на Алибаба, изјави дека ова поврзување ќе служи како мост меѓу САД и Кина.

  Компанијата на Спилберг преку оваа соработка добива пристап до онлајн платформите на Алибаба. Финансиски детали за оваа зделка не се објавени.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.