6 C
Skopje
четврток, август 18, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Актуелности

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  (ВИДЕО)Љубоморното бебе го гледаше бакнежот на мајката и таткото: Нејзината реакција го насмеа целиот свет!

  Девојчето, како и секое бебе, е преслатко, но по едно се разликува од повеќето нејзини врсници Мама Криси и тато Мет се горди родители кои...

  Малиот бездомник се доближил до автомобилот за да побара пари, но кога погледнал внатре започнал да плаче

  Малиот Џонон Туо е еден од многуте бездомници кои живеат на улиците на Најроби во Кенија. На уличните деца честопати се гледа со презир...

  Како навистина изгледа работа на суперјахтите на милијардери

  Повеќето од екипажот на работата гледаат како начин да заработат пари за во иднина, па затоа ги преплавуваат лудите побарувања на богатите, осаменоста и...

  Маж купил куќа, го кренал стариот тепих и имал што да види: Тоа што го видел е вистински хит на интернет

  Еден корисник на социјалните мрежи изненадил многумина кога открил што се наоѓа под неговиот стар тепих. Тој објавил фотографија од просторијата откако отстранил се поради...

  Македонка со тешка исповед од странство: Сакам да им порачам на сите жени да внимаваат со кого си имаат работат

  Јас сум дете од 80-тите. По комунизмот, многу семејства кои живееле во близина емигрирале: Германија или Америка. Не се враќаа со години и мојот...

  Фрлиле бебе во ѓубре, но добра жена го посвоила. Вака изгледа денес

  Во 2014 година во педијатрискиот центар дошла жена која носела тримесечно бебе завиткано во ќебе. Слаткото бебе по име Ника боледува од сериозна болест...

  ТЕМНИТЕ ТАЈНИ НА САУДИСКА АРАБИЈА КОИ НИТУ ЕДЕН ТУРИСТ НЕ ГИ ЗНАЕ

  Саудиска Арабија е една од најбогатите, но и една од најмистериозните земји. Ние ја поврзуваме со егзотика, топло сонце, принцови, принцези и луксузни палати....

  Пилешко месо со ваква бела линија не смеете да јадете, погледнете зошто

  Луѓето јадат повеќе месо до било кога и поради тоа што пилешкото месо е толку популарен извор на протеини, не би требало да бидеме...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Лекарите ме уверуваа дека ќеркичката ми има само грип: После една морничава ноќ конечно ја дознавме вистинската дијагноза и застрашувачка е

  Некаде околу четири наутро имав ужасно чувство во стомакот дека нешто не е како што треба. Нашата ќеркичка која е стара две недели никако...

  ИСПОВЕД на Љубинка: Свекорот ме предупреди, но животот ми стана пекол откако свекрвата го направи

  Со Марко бевме во врска 10 години. Одсекогаш мајка му Невенка била против нашата врска, но никогаш не очекував што ќе ме снајде кога...

  На гости ни дојдоа колегата на маж ми и неговата сопруга – ова не го очекував

  Мојот сопруг на вечера го покани својот колега, неговата сопруга и нивните деца. Уште при влегувањето, неговата сопруга ме пофали дека добро мирисам и...