6 C
Skopje
вторник, мај 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  HOT

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  Ивана од Скопје: Пред мои очи се случуваше драма, татко нема 150 денари да му купи на детето сијалица

  Mу дадов 200 денари да му ја купи светилката на детето, а вие светете си по кафани!“ – емотивен статус на Скопјанка на социјалните...

  Десетици повредени, мртви и затрупани во Сирија и Турција од силните земјотреси вчера, луѓе скокнале од прозорци и покриви

  Најмалку 42 лица се повредени во новите земјотреси што рано вчера ја потресоа Турција, а силно се почувствуваа и во Сирија, јави ДПА. Потресите...

  Нејзината мајка почина, но создаде животот. Детето дојде на овој свет целосно сираче, но Господ го спаси! Нека има среќа и долг и прекрасен...

  Девојчето од Сирија, чија мајка починала откако го родила под урнатините на нивниот дом за време на земјотресот оваа недела, сега има име. Таа...

  Пред земјотресот во Турција се случи нешто чудно. Вака се однесуваа птиците – Навестија дека нешто ќе се случи

  Пред катастрофа, како што е земјотресот во Турција и Сирија, кој досега однесе животи на повеќе од 40.000 луѓе, природата дава свои знаци. Но, тие...

  Сите телевизори емитуваат истовремено: Познатиот турски актер Каванч Татлату е скршен

  Каванч Татлату се срина по убиствениот земјотрес во Турција кој однесе животи на десетици илјади луѓе. Тој изгуби многу пријатели. Од почетокот на трагедијата, актерот...

  Соседот во Ајлин: Во 2022 година предупредив дека зградата се лизга, има пукнатини, но ми се смееја…

  Пред една година имаше предупредување дека нешто не е во ред со „Rönesans Residence“ - темелот на зградата се поместува, внатре има опасни пукнатини,...

  17-годишниот Аднан по 94 часа под урнатините: Јадев од цвеќињата на мама, алармот го вклучив на секои 25 минути за да не заспијам…

  Младиот човек од Газијантеп, Аднан Мухамет Коркут, раскажа како бил спасен од урнатините по разорниот земјотрес што ги погоди Турција и Сирија претходно оваа...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка. Многу се...

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...