6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Tри хороскопски знаци кои сакаат силно и до крајот на животот!

  Да љубиш некого за цел живот е неостварливо за многумина. Има луѓе за кои љубовта им исчезнува порано отколку онаа на партнерот и секогаш си заминуваат први.

  dvojka_ljubov

  Да останеш до крајот, дури и кога има тешкотии, дури и кога не е во ред, но да знаеш дека твоето срце му припаѓа на овој човек, е чест и квалитет кој малкумина го поседуваат.

  Овен

  Точно е дека овните поминуваат низ многу љубови и врски, додека ка најдат својата вистинска половина, но ја најдат ли еднаш, останува за цел живот. Тие живеат бурно, имаат многу врски и често изгледаат лесни во очите на околината, но тоа не е така. Овните се способни да љубат најсилно кога го откријат токму она што се бараа. Тие му го даваат целиот свет на човекот кој го освоил нивното срцае и никој и ништо не може да ги наведе да си заминат или да го повредат партнерот. Многу се грижат, многу се одговорни и најразумни. Тие знаат дека вистинската љубов се јавува еднаш во животот,а за тоа се подготвени да се борат по цената на сè.

  Рак

  Раковите се тешко освоива тврдина. Тие се затворени кон широк спектар на партнери и немаат потреба да пробаат со многу, за да знаат што сакаат. Кај нив важно е нивното срце да зборува, не разумот, за тоа и понекогаш чекаат подолго за да се појави совршениот човек за нив . Тие сакаат вистински само еднаш во животот и засекогаш до крајот. Способни се да обезбедат атмосфера, спокојство и сигурност на својот партнер. Раковите знаат каква одговорност имаат на својот грб, кога сакаат даден човек, и за тоа нема да го предадат на каков и да е начин.

  Водолија

  Водолиите се неверојатно романтични суштества, нивната идеја за љубовта е како онаа од приказните. Тие се мирни и знаат дека за еден среќен живот се потребни многу компромиси и поддршка, а тие имаат во изобилство од тоа и го даваат од срце на својот партнер. Водолиите се силно приврзани кон своите партнери и можат да го превртат светот, за да направат се што се бара од нив. Ако една Водолија се заљуби во вистинската личност, невозможно е да се сака друг до крајот на животот. За тоа претставниците на овој знак ги создаваат едни од најпознатите, долгорочните и угледни семејства.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.