6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Неколку работи за сексот кои мажите сакаат жените да ги знаат

  Многу девојки живеат со мислата дека кога се работи за секс  мажите се лесни – не бараат којзнае што, немаат друга потреба освен онаа сексуалната.  Всушност, не е баш така. Момчињата истотака имаат чувства и општоприфатените верувања не се вистинити.

  Еве неколку работи кои на нив им се важни :

  Грижи? Се верува дека жените се оние кои имаат грижи во врски со нивниот изглед и понекогаш имаат недостиг на самодоверба. Меѓутоа вистината е дека и мажите истотака имаа грижи за овие работи. И на нив им е важно дали го привлекуваат својот партнер и дали ја задоволуваат во сексот својата партнерка.

  Став од блискост. Тоа е вистина, но повеќето жени неможат да сватат зошто е тоа така. Уште од мали не учат дека мажот треба да биде силен и храбар, да не се предава. Ако девојките можат да плачат , да се радуваат, да чувствуваат , да љубат , да се милуаваат, тоа се желби, главно за жените. Затоа кога момчињата стануваат мажи тие се соочуваат со тешкотии да покажат желба за блискост. Се плашат да не бидат одбиени.

  Момчињата сакаат секс. Тоа е точно, но не секогаш им се допаѓа. Ако девојката не покажува интерес и секогаш момчето е инцијатор , тоа не е толку интересно. Момчињата сакаат кога девојката преземе инцијатива, макар тоа да било мал гест како купување нова долна облека.

  Момчињата сакаат да разговараат со својата партнерка. Муабети од типот што сакате ново или различно да испробате во сексот, што ви недостига или пак што ви се допаѓа. Мажите неможат да ви ги читаат мислите и за нив е драгоцено да им дадете насоки. Друг вид зборување кое тие го сакаат, е она dirty talking за време на секс.

  Чесност. Момчињата сакаат да бидете искрени со нив. Преправањето не им е по вкус, особено кога станува збор за сериозна врска. Ако се преправате дека сексот вие е убав а всушност не ви е, тоа порано или подоцна ќе се дознае. Разговарајте и навистина кажете како се чувствувате. Тоа многу ќе му значи.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.