6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Најчести грешки кои мажите ги прават во сексот

  Мажите секогаш сметаат дека сексот им е добро познат и дека шансите да грешат се многу мали, особено оние кои имаат долгогодишно искуство зад себе.

  Но без разлика колку долгогодишно искуство имате зад себе, прочитајте ги нашите забелешки, можеби постојано правите некоја грешка, а не сте свесни за тоа…

  Орален секс

  Оралниот секс претставува огромно задоволство за мажот, но некои жени едноставно не сакаат да го практикуваат. Затоа не правете ништо за сосила да ја натерате партнерката на орален секс, зошто сексот нема да биде тоа што е ако на некому му е непријатно, прави нешто сосила и се чувствува лошо. Ако сакате да иницирате орален секс, започнете прво вие, можеби ќе ви врати…

  Предигра

  Можеби најчестата грешка што мажите ја прават е непрактикувањето или практикувањето на премногу кратка предигра. Запомнете дека сексот не е само пенетрација, на мажите им е многу полесно да се возбудат и да бидат спремни за однос, но за вашата партнерка да биде задоволна морате да практикувата подолга предигра. Со добрата предигра ќе обезбедите и подобра лубрификација на вагината, а исто така и шансите пратнерката да доживее неверојатен оргазам ќе ви бидат загарантирани.

  Оргазам

  Мажите најчесто се грижат исклучиво за својот оргазам, а кога ќе го доживеат се чувствуваат задоволни и сметаат дека сексот бил одличен. Меѓутоа ова е уште една голема грешка. Бидејќи мажот е оној активниот дел во играта, негова задача е да се грижи и за оргазамот на партнерката, што значи дека обична пенетрација често не е доволна за жената да доживее оргазам. Затоа добро искористете ги рацете или некои секси играчки кои ви се на дофат, па потрудете се сексот и за неа да биде незаборавен.

  Нежност

  Точно е дека жените се возбудуваат на малку грубост од страна на мажите, но тоа не значи дека треба да ја практикувате и за време на пенетрацијата. За време на предиграта малку грубост можеби делува секси, но за време на пенетрацијата може да биде особено незгодно и болно за партнерката.

  Latest Posts

  Млада жена со диагностицирана мозочна смрт се разбуди по 7 месеци во кома

  31-годишна Американка со диагностицирана мозочна смрт излезе од кома по седум месеци. Кертис Брабсон долго време страдаше од епилептични напади. По последниот, девојката почнува да...

  Една млада мајка се соочила со најтешкиот избор во животот и избрала да го остави своето дете да умре – дали постапив правилно, се...

  Британска мајка ја донесе најтешката одлука во својот живот и направи нешто што е незамисливо за речиси секоја мајка - помогнала да умре своето...

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.