6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Најчести грешки кои мажите ги прават во сексот

  Мажите секогаш сметаат дека сексот им е добро познат и дека шансите да грешат се многу мали, особено оние кои имаат долгогодишно искуство зад себе.

  Но без разлика колку долгогодишно искуство имате зад себе, прочитајте ги нашите забелешки, можеби постојано правите некоја грешка, а не сте свесни за тоа…

  Орален секс

  Оралниот секс претставува огромно задоволство за мажот, но некои жени едноставно не сакаат да го практикуваат. Затоа не правете ништо за сосила да ја натерате партнерката на орален секс, зошто сексот нема да биде тоа што е ако на некому му е непријатно, прави нешто сосила и се чувствува лошо. Ако сакате да иницирате орален секс, започнете прво вие, можеби ќе ви врати…

  Предигра

  Можеби најчестата грешка што мажите ја прават е непрактикувањето или практикувањето на премногу кратка предигра. Запомнете дека сексот не е само пенетрација, на мажите им е многу полесно да се возбудат и да бидат спремни за однос, но за вашата партнерка да биде задоволна морате да практикувата подолга предигра. Со добрата предигра ќе обезбедите и подобра лубрификација на вагината, а исто така и шансите пратнерката да доживее неверојатен оргазам ќе ви бидат загарантирани.

  Оргазам

  Мажите најчесто се грижат исклучиво за својот оргазам, а кога ќе го доживеат се чувствуваат задоволни и сметаат дека сексот бил одличен. Меѓутоа ова е уште една голема грешка. Бидејќи мажот е оној активниот дел во играта, негова задача е да се грижи и за оргазамот на партнерката, што значи дека обична пенетрација често не е доволна за жената да доживее оргазам. Затоа добро искористете ги рацете или некои секси играчки кои ви се на дофат, па потрудете се сексот и за неа да биде незаборавен.

  Нежност

  Точно е дека жените се возбудуваат на малку грубост од страна на мажите, но тоа не значи дека треба да ја практикувате и за време на пенетрацијата. За време на предиграта малку грубост можеби делува секси, но за време на пенетрацијата може да биде особено незгодно и болно за партнерката.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.