6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Кога и зошто мажите ги игнорираат жените ?

  Речиси на секој му се случило да биде игнориран од партнерот. Причините можат да бидат различни . За да не дојде до непотребни тензии во вашата врска , дознајте што проблемот е и отстранете го навреме.

   Постојано му наментнувате разни нешта– за жал, жените имаат склоност да се наметнуваат дури и кога не е потребно. Нормално е , ако постојано му зборувате за работи кои тој не сака да ги дискутира или  слуша , да почне да ви игнорира и да не ви обрнува внимание.

  Врската ви е премногу сериозна – жените немаат ништо против да имаат сериозен партнер до себе , но повеќето мажи се плашат при помислата за сериозни односи . Немој да бидете  изненадите ако вашиот пријател ви игнорира после некое време, откако почнете да зборувате за соживот и запознавање со роднините.

  Сте го навредили– постојат мажи кои ги прифаќаат некои работи премногу лично и е во спротивност со лесно. Настојувајте да  внимавате што зборувате, кога станува збор за неговата работа , семејство и проблеми. Кога еден маж не се согласува со мислењето на партнерот, не и се спротиставува , тој ја игнорира , надевајќи се разговорот да заврши што е можно побргу .

  Под стрес е – понекогаш мажите кои водат брз начин на живот, имаат потреба да останат насамо со себе , за да си ги соберат мислите и да се релаксираат . Ако вашиот сакан има потреба од тоа време – дајте му го !

  Постојано сте заедно – нормално е во почетокот на врската да сте речиси цело време заедно , но со текот на времето работите треба да се урамнотежат , ако навистина сакате да имате долга врска. Жените сакаат да се постојано со партнерот, но не може да се каже истото за мажите. Тие имаат потреба од малку личнен простор и се нервозни кога тоа им биде одземено.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.