6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Каков карактер имаат луѓето според бојата на очите?

  По бојата на очите можете да разберете многу за карактерот. Луѓето со зелени очи обично се принципиелни и умеат да ги постигнат целите. Тие знаат што сакаат и одат непоколебливо кон исполнувањето на плановите. 

  Зеленооките луѓе уживаат авторитет и се способни да се спротивстават на тешкотиите. Често се добри професионалци, но речиси никогаш лидери.

  Кафеави очи

  Не е лесно да ги разбереш, но самите тие лесно ги препознаваат другите луѓе. Зеленооките се меки и безконфликтни личности. Многу се вистинити, но многу тешко го пронаѓаат својот идеален партнер поради нивните превисоки стандарди.

  Луѓето со кафеави очи се многу енергичен. Во нив беснее страст и енергија. Тие се активни, но и коцкари по природа. Родени лидери, кои се стремат кон победа.
  Носителите на кафени очи се сексуални и сензуални и брзо го привлекуваат симпатиите на околината. Тие се експлозивни, дури и агресивни, но пак овие карактеристки брзо им стивнуваат.

  Луѓето со светло-кафеави, орев очи се почувствителни и скромни, вредни и се навикнати да се потпрат само на себе. Тие секогаш имаат многу пријатели, бидејќи тешко влегуваат во конфликти.

  Сини очи

  Луѓето со светло сини очи се романтични по природа, многу чувствителни, сонувачи и ранливи. Прифаќаат се при срце и тоа ги прави каприциозни, сентиментални и склони кон депресии.

  Луѓето со сини очи се речиси целосно спротивни. Во суштина тие се сурови, исклучително устремени кон некоја цел, повнимателни кон себе и кон другите и вечно бараат разновидност.

  Сиви очи

  Сивооките луѓе се исклучително вредни. Тие се избалансирани, паметни и практични. Се одликуваат со трезвена проценка и тоа ги прави стабилни личности. Имаат брилијантен ум, но слабо развиена интуиција.

  Луѓето со сиво-сини очи знаат што точно сакаат и цврсто ги бранат своите интереси. Во исто време успеваат да се смирени и искрени, без оглед на околностите.

  Носителите на очи со сиво-зелена боја се совесни и вредни. Исклучително прагматични личности кои имаат сосема реален поглед на животот.

  Луѓето кои имаат жолтеникави очи се среќаваат доста ретко. Нивната непредвидливоста ги поминува сите граници. Оние кои влегле во нивната црна листа, ја доживуват на грб целата нивна негативна сила. Но со своите пријатели тие се најдобрите луѓе на светот.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.