6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  Kромид во вино е исклучително ефикасна комбинација за чистење на затнатите артерии уште од првата употреба

  Kромид во вино е исклучително ефикасна за чистење на затнатите артерии и вени уште од првата употреба – Научете како да се подготвите

  Исклучително е важно да се исчистат артериите и садовите, особено по одредена возраст. Меѓу главните причини за стареење се начинот на живот и неурамнотежената исхрана.

  Човечката возраст зависи од здравјето на артериите. Масната храна и рафинираниот бел шеќер може да придонесат за затнување и блокирање на ѕидовите на артериите.

  На овој начин ќе се ограничи циркулацијата на крвта што ќе доведе до зголемување на крвниот притисок.

  Подолу е рецепт кој природно го враќа крвниот притисок, го чисти васкуларниот систем и ја отстранува атеросклерозата.

  Kромид во бело вино:

  Состојки:
  150 мл мед
  1 литар природно бело вино
  4-5 црвен кромид
  250 гр корен од магдонос
  2 китки листови магдонос

  Начин на подготовка:

  Откако ќе се излупи, црвениот кромид се сечка на ситно и се додава во стаклен сад и се прелива белото вино. Посебно коренот од магдонос се вари во чаша вода откако ќе се измие, исчисти и исечка, со додавање на исечканите листови магдонос.

  Оставете да се вари додека течноста не се намали за 30-50%. Откако смесата ќе се излади, мацерацијата на кромидот во бело вино се меша со процедената течност, додавајќи 150 мл мед. Затворете во херметички сад и оставете да отстои 7 дена. Периодично се меша, а по една недела препаратот се филтрира.

  Начин на апликација:
  Земете 1 лажица 3 пати на ден. мацерација со лажица 30 минути пред оброците. Се троши додека не се потроши целата количина.

  Алкализирачка храна:

  Треба да ја алкализирате храната со овошје, зеленчук за да ги исчистите артериите и вените. Се препорачува да се пијат многу течности, свежи сокови, билни чаеви, чорби од зеленчук, изворска вода. Како резултат на тоа, наслагите на садовите ќе се одвојат, крвта ќе се разреди и ѕидовите на садовите ќе станат поеластични.

  Ќе биде одлично ако не следите и ја споделите оваа статија со вашите пријатели и вашето мислење (или искуство) во коментарите!

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.