6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  8 работи кои треба да им ги кажеме на родителите, пред да биде предоцна

  Едвај можеме да го замислиме својот живот без нашите родители. Дури и кога едноставно живееме во друг град, тие ни недостигаат секој ден.

  Понекогаш се случува да забораваме или да не сметаме дека е потребно да им кажеме на родителите колку значат за нас. Затоа е убаво да им кажеме на најважните луѓе во нашите животи некои работи пред да стане предоцна.

  Мислам за вас секој ден – дури и кога сте зафатена и секојдневниот живот ви е полн со тензија, јас секогаш мислам за вас. Знам дека понекогаш се чини дека не полагам доволно напор да останеме во контакт, но вие секогаш сте мојата прва мисла.

  Навистина го цениме секое едно нешто што сте го направиле за мене – Знам дека не го велам често, но сум ви многу благодарна за секое едно нешто што сте го направиле за мене. И најмалите нешта не остануваат незабележани и јас никогаш не заборавам да ви се заблагодарам во својот ум, дури и да не го изговарам на глас.

  Ве сакам и двајцата повеќе отколку има ѕвезди на небото – Се обидувам да ви го велам често, но навистина не можам да зборувам многу на темата љубов кон вас. Толку сум благословена да ве имам до себе, независно од тоа што го правам во животот.

  Знам колку сте жртвувале заради своите деца – И не можам да замислам колку тешки ви биле овие жртви. Да имаш деца значи да ги поставуваш пред себе, да ги поставуваш нивните потреби пред своите и секогаш да преземаш одлуки врз основа на она што е најдобро за нив

  Подобар човек сум, бидејќи вие сте ми родители – Ви благодарам за начинот на кој се преобразив заради вас. Вие ме научивте да сакам да се борам и да верувам во себе. Ако имав други родители, никогаш немаше да станам она што сум денес. Вие сте луѓето, од кои добивав пример, вие сте моите духовни водачи, моите херои.

  Многу ми недостигате –  Да бидам далеку од дома има големо влијание врз моето срце. Мојата одлука да живеам во друг град нема никаква врска со тоа колку ве сакам. Чувствувам носталгија и понекогаш се прашувам каков би бил мојот живот, ако живеам поблиску до дома.

  Сонувам кошмари во кои ве губам – Знам дека треба да се соочам со фактот дека вие нема да бидете секогаш до мене и дека еден ден ќе ми биде потребно да живеам без моите родители. Сонувам кошмари во кои ве губам и постојано плачам. Сакам да знаете колку многу ми значите мене.

  Нема да биде збогум, туку довидување –  Дури и кога ќе ве нема, вие секогаш ќе бидете со мене. Имам потреба да се потсетам себе си често на тоа. Може и да не сте тука физички, но вие секогаш ќе живеете во моето срце. Сакам секогаш да се сеќавам на малите нешта и најубавите спомени со вас. Убаво е да се запамети, бидејќи кога ќе ги изгубиме оние кои ги сакаме, чувствуваме дека тие никогаш не си заминале од нас.

  Кажете им “благодарам” на своите родители со овој текст. Сега, во овој момент. Не чекајте!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.