6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  60 години искрена љубов: По нејзината смрт, нашол порака – текстот ќе ве расплаче

  Џими и Били Бриленд се венчале во дамнешната 1954 година и по 60 години искрена љубов судбината ги разделила, а потоа се случило нешто што ќе ги расплаче сите.

  Били била учителка и писателка во слободно време, а на многумина им била позната по тоа што постојано пишувала пораки на кои се присетувала на сѐ што треба да го стори тој ден.

  Меѓутоа, таа на 13 јануари минатата година починала во 83-та година до животот, а во тој момент се скршило срцето на Џими.

  Два дена по нејзината смрт, тој забележал ливче во нејзиниот паричник. Тоа биле нејзините последни зборови упатени кон него.

  „Не плачи бидејќи си заминав, те молам! Смеј се затоа што живеев! Знај дека сум на посреќно место и тоа таму каде што повторно ќе се сретнеме“, пишувало во пораката, а Бил не можел да им поверува на своите очи.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.