6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  6 знаци дека сте зависници од секс

  Без разлика дали зголемениот сексуален апетит може да се смета за психолошко растројство или не, постојат одредени карактеристики кои се заеднички за сите оние кои покажуваат знаци на зависност од сексот.

  секс

  Еве 6 знаци кои можат да покажат еден сериозен проблем:

  Секс за смирување

  Некои луѓе гледаат на сексот единствено како начин за смирување кој го подобрува секојдневниот живот. Ако единствениот начин да бидете среќни е сексуалниот чин и емоциите кои тој Ви ги предизвикува, тогаш треба да престанете и да размислувате подобро за вашата љубовна врска и начинот на кој таа функционира.

  Служи како оружје

  Кога сексот ќе се претвори во алатка за одмазда или израмнување на сметките со партнерот, тоа е еден од главните знаци дека вие не гледате на оваа активност како задоволство, туку само како еден вид оружје што ви помага да ги остварите своите цели.

  Како средство за будење на емоции

  Сексот може да биде и единствениот начин за одредени индивидуи да се чувствуваат живи. Тоа им помага да ги доживеат емоциите кои се сосема нормални. Станува збор за зависност од страст, при што барењето на нов сексуален партнер е искуство кое се споредува со најголемите успеси во животот.

  Таен сексуален живот

  Ако не ги споделувате сексуалните искуства дури и со најблиските луѓе, тогаш најверојатно се срамите од она што ве возбудува и се плашите од презир. Со текот на времето оваа тајна ќе почне да станува се поголема и потешка што доведува до многу негативно влијание на расположението.

  Барање на платени интимни услуги

  Ако барате сексуални услуги , тогаш ова не е само нелегално, туку можеби и најголемиот знак дека во вас се развива зависност од секс.

  Страст кон ризикот

  За некои личности нема ништо посекси и повозбудливо од преземањето на ризици кои доаѓаат во форма на неверство, секс со непозната личност, односи без соодветна заштита и дури намерно зголемување на шансите за бременост.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.