6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  5 минути лежење во оваа поза и слабеете без диета! Азијките полудеа по овој метод

  Брзо и ефикасно слабеење…никогаш не било полесно! Речиси звучи како мит или бајка. Сепак, јапонскиот лекар Фукутсуџи веќе 10 години им помага на жените да ослабат за најкус можен рок. А тоа е: без диети, исцрпувачки вежби и трошење пари. Не постои такво нешто како бесплатно и брзо губење на тежината, можеби размислувате. Но, уверете се сами!

  Методот е опишан во неговата книга, која е продадена во 6 милиони примероци во Азија – очигледен хит!

  Лекарот вели дека не ви требаат специјални алатки за брзо слабеење. Потребна ви е голема крпа, силен конец за да го прицврстите пешкирот на ролна, рамен под и време три пати на ден по 5 минути.

  Методот е многу лесен за имплементација и многу ефикасен. Не треба ништо да правите – само легнете 5 минути три пати на ден.

  Д-р Фукутсуји инаку е специјалист за карлични проблеми и откри дека главната причина за акумулација на маснотии во пределот околу стомакот, на половината, е всушност неусогласеноста на карличните коски и коските на ребрата.

  Откако ја открил врската помеѓу овие два проблема, тој измислил метод со кој на брз и лесен начин можете да се ослободите од вишокот маснотии околу половината.

  Постапката е како што следува:
  1.Преклопете ја крпата во ролна и фиксирајте ја со врвка.
  2. Седнете на чиста површина, по можност рамен под.

  3. Свитканиот пешкир ставете го под грбот, во висина на папокот, а потоа легнете (пешкирот треба да биде малку поширок од ширината на грбот).
  4. Ставете ги стапалата на ширина на рамената и свиткајте ги така што ќе се допираат само нивните прсти.

  5. Истегнете ги рацете над главата, свртете ги дланките надолу и спојте го малиот прст од десната рака со малиот прст од левата рака.

  И тоа е тоа.Иако ви изгледа многу едноставно, оваа поза воопшто не е лесна или удобна.

  Ако ви е тешко целосно да ги испружите рацете, првите неколку пати испружете ги колку што можете, но секако спојте ги малите прсти како и големите прсти.

  Легнете во оваа положба 5 минути, три пати на ден.

  Можеби на почетокот сензацијата ќе биде непријатна, дури и болна, но ако стане неподнослива, скратете го третманот до колку што можете да толерирате.

  Важно е да се напомене дека мора да ја правите „вежбата“ секојдневно доколку сакате да видите резултати.

  По завршувањето на третманот, не станувајте наеднаш. Додека сеуште лежите, превртете се на колкот, потоа застанете во седечка положба и дури потоа застанете.

  Внимание: ако имате карличен проблем или друга болест на коските, консултирајте се со вашиот лекар пред третманот.
  – Ако го поместите ролерот под градите – ќе имате ефект – кревање на градите.
  – Ако го ставите во делот под ребрата – ќе имате ефект – изразен и потенок струк.

  Покрај губењето на тежината, се забележуваат и други промени:
  – Болката во грбот исчезнува, а вие одите поправено!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.