6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  Дали му се допаѓам? – 5 знаци кои ќе одговорат на ова прашање

  Скоро секоја жена е конфронтирана со овој проблем: Како да знам дали му се допаѓам? 100% и ти во повеќето случаи во кои имаш желба за нова врска се чудиш истото!

  ljubov2

  Да го расчистиме проблемот со ова прашањето еднаш и засекогаш – кои се 5-те сигурни знаци дека на него му се допаѓаш!

  1.Навистина тие слуша

  Обично кога некој човек е важен за тебе, ти го слушаш внимателно, без да го правиш со сила. Кога еден маж сака една жена, тој слуша внимателно што вели таа и запаметува се што кажала. Не треба да вложува напори – тоа си доаѓа природно.

  2.Се однесува различно со тебе

  Никогаш не заборавај дека мажите не се итроумни и не размислуваат за сложени шеми. Ако има чувства кон тебе, ќе ти ги покаже. Нема да се крие и ќе се однесуват со тебе поразлично отколку со другите луѓе.

  ljubov

  3.Ќе реагира ако споменеш друг маж

  Веројатно нема да експлодира во жестока љубомора, но ќе реагира. Можеби ќе се пошегува. Можеби ќе те праша за другиот маж. Можеби само ќе ги наостри уши. Но во секој случај, ако е заинтересиран од тебе, ќе реагира на некој начин.

  4.Ќе вложи напори да поминува време со тебе

  Кога еден маж се интересира за некоја жена, таа му станува приоритет. Дури и кога е многу зафатен, ако ја сака, ќе најде барем малку време  да помине со неа. Ако воопшто не е зафатен, но вели дека е и тврди дека нема време, значи не те сака.

  5.Ќе биде очигледно дека тие се допаѓа

  Како што веќе рековме, мажите не се прикриваат. Ако тие сакаат, нема да го кријат и нема да пуштаат тајни знаци кои треба да ги декодирате.

  Ако почнеш да бараш некакви лаги и негови недостатоци за да докажеш дека веројатно не те сака и ти само се надеваш, тоа е  најлесниот начин да протерате некој маж. Во моментот кога ќе почнете да го гледате под лупа и да барате тајни знаци за неговите чувства, ќе го натераат да се чувствува непријатно.

  Наместо тоа, обидете се да спријателите добро со него и не го мисли премногу. Кога си мирна и среќна околу него, тој се чувствува добро со тебе и ќе сака тоа да се случува почесто.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.