6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Видов како една корејска домаќинка лесно се ослободи од прашината, и го направив истото! Сега куќата е секогаш чиста и мириса на свежо

  Проблемот со прашината на површините во куќата и е познат на секоја домаќинка. Но, некои од нас ја чистат прашината секој ден, а други...

  5 видови сексуални односи за кои секоја девојка се кае во својот живот

  Појавата на интензивно чувство на каење по одредени видови секс е многу почесто кај девојките отколку што би помислиле. Станува збор за оние ситуации во кои биле понесени од моментот и едноставно не размислувале разумно за тоа во што се впуштаат, па откако сè ќе заврши тие едноставно жалат за стореното.

  Секс под дејство на алкохол

  Кога ќе испиете неколку чашки повеќе одошто би требало, често се случува сексот со згодниот тип со кој танцувате цела вечер да ви изгледа како добра идеја. Но, кога наредното утро ќе дојде и вие ќе се отрезните, сфаќате дека тоа било далеку од добра идеја. Но, грижите не можат да го променат тоа што се случило, па затоа е најдобро доколку гледате на ова искуство како добра лекција за следен пат.

  Секс со личност која штотуку сте ја запознале

  Најчесто станува збор за секс за една вечер. Ова може да им се случи дури и на оние девојки кои веруваат дека сексот во кој не чувствувате ништо освен физичка привлечност е лош, бидејќи едноставно биле понесени од моментот. Но, не грижете се, сексот за една вечер не ве прави да изгледате како „лесни“. Живееме во 21-ви век каде што сите ние заслужуваме мала забава без обврски која не треба да направи да се чувствуваме како да сме лоши личности.

  Секс со личност надвор од вашата врска

  Без разлика колку се обидувате да го оправдате вашето однесување, тврдејќи дека немало емоции во игра, сепак фактот е дека сте го изневериле. Ако сте сигурни дека е само прашање на време пред тој да ја дознае вистината, најдобро би било доколку сте искрени со него и се обидете да разговарате. Ако сте сигурни дека нема да се дознае, ниту пак дека нема никогаш повеќе да ви се повтори, извлечете лекција од вашиот живот и научете како сами да живеете со овој товар зад себе.

  Секс во кој сте одглумиле уживање

  Тој толку многу се трудел да ве задоволи што едноставно не сте можеле да не му ја дадете бараната заслуга, па токму затоа и сте одглумиле возбуда, воздишки, оргазам и сè останато што оди во пакет со односот. Но, и покрај тоа што сметате дека вашето дело е со добра намера, сепак подобро е доколку не го повторите ова. Следен пат, наместо да се впуштите во однос кога не сте расположени за тоа, едноставно бидете искрени и разговарајте со вашиот партнер. Во сексот треба да уживаат и двете страни, а не само едната.

  Секс со бившото момче

  Таман сте помислиле дека сте го преболеле и некако сте успеале да најдете мир во себе, вие одеднаш без никакво предупредување сте се нашле под него. Сосема е разбирливо да се „падне“ на некој кој толку добро го познавате, но тоа на што треба да обрнете внимание е дека постои причина зошто вие двајца сте завршена приказна. Не ги занемарувајте старите проблеми и не се вовлекувајте повторно во истата неволја кога длабоко во себе знаете дека нема да успее.

  Latest Posts

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Видов како една корејска домаќинка лесно се ослободи од прашината, и го направив истото! Сега куќата е секогаш чиста и мириса на свежо

  Проблемот со прашината на површините во куќата и е познат на секоја домаќинка. Но, некои од нас ја чистат прашината секој ден, а други...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.