6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  5-те најлоши знаци во хороскопот

  Најмногу инатливи, најтешки за разбирање и со кои комуницирањето е генерално уметност се едни од главните карактеристики на луѓето кои ги поседуваат овие хороскопски знака.

  Ако сте вие еден од овие хороскопски знака, научете ги вашите главни недостатоци и обидете се да ги промените за да ги зачувате луѓето до вас.

  Ако сте во врска со некоја од овие луѓе, погледнете што може да ја спречи вашата врска.

  horoskop

  Јарец

  Јарец е многу тежок за комуникација. Тврдоглавост е второт “Јас”. Тие никогаш нема да го направат тоа што не сака нивната душа. Јарците ретко почитуваат некого, па тие секогаш се со ограничен социјален круг. Тие не поднесуваат досада, па се опкружуваат со најдостојните претставници меѓу најсилните. Ако се заљубите во Јарец, ќе ви треба море од издржливост и трпение.

  Водолија

  Многу се специфични во комуникацијата. Тие го ценат и почитуваат само нивното мислење, за нив е во редот на нештата да обвинат некој за да се оправдаат себе. Тие се целосно посветени, но понекогаш многу себични. Тие се паметни, но често емоциите ги заземат и тие го напуштаат верниот и првично пресметан курс.

  Близнаци

  Близнаците секогаш водат некој некаде. За нив е тешко да стојат на едно место, па тие заземаат почесното третото место. Тие се светли, слаткоречи и непостојани. Во најтешките моменти тие си поставуваат “маска на рамнодушност”, или дури на суровост, и го напуштаат “настанот” без да се простат со никого. Мислењето на другите за нив не значи ништо. Тие имаат свој свет со фантазии во главите. Тие се подмолни. Изгледаат дека сте ги раскина на парчиња, но излегува дека всушност сте изгубиле играта со нив. Шах и мат.

  Овен

  Овните се многу импулсивни луѓе. Тие можат за 15 секунди да го уништат она што е изградено за години, и тоа не се однесува само за бизнис проекти, но исто така и за односите. Тие секогаш се во право, а ако не се, ќе треба да признаете дека тие се во право. Тоа е главното правило во нивните животи. Ако сте се заљубиле во Овен, знајте дека повеќе од 2 дена во семејството мир нема да има, а оган ќе се пали постојано.

  Шкорпија

  Шкорпиите се најзлобни негативци во целото царство. Тие секогаш зборуваат што сакаат. За нив ништо не е невозможно. Тие имаат многу суров однос кон светот, супер его и злобен карактер. За нив луѓето се нивен имот, па ако сте во нивната мрежа, вие засекогаш сте под нивно ропство. Секаков вид односи со претставниците на овој знак на хороскопот укажуваат тешки последици.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.