6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  33 совети кои секој татко треба да ги каже на својот син

  Сигурно сте ги слушнале сите овие работи од својот татко, или сте ги научиле на потешкиот начин од искуство, но сепак ќе ве потсетиме.

  – Слободно започнете разговор со девојка, за која сметате дека е “надвор од вашата лига”. Ќе се изненадите!

  – Кога се двоумите што да направите во дадена ситуација – изберете ја онаа опција која после некое време ќе биде добра  приказна за раскажување.

  – Дознајте која е вашата страст и најдете начин да ви плаќаат за да се занимавате со тоа.

  – Мала сума од вашата плата, треба да оди директно на штедната сметка секој месец.

  – Никогаш не удирајте, освен ако не ви се закануваат директно.

  – Не носете капа, ако нема причина за тоа.

  – Не водете девојка на кино на прва средба.

  – Костимот по мерка е мажествена облека.

  – Секогаш гледајте го во очи човекот со кого зборувате.

  – Купете апарат за одзатнување на канал пред да ви се затне каналот.

  – Спортот ве прави среќни. Трчајте, кревајте железа и играјте игри.

  – Мијте ги забите пред да ја ставите вратоврската.

  – Јавувајте им се на родителите секоја недела.

  – Стискајте ја цврсто раката на човекот со кого се поздравувате.

  – Станете од столот кога се поздравувате со некој.

  – Дајте и комплименти за  нејзините обувки.

  – Ако не сте самоуверени, правете се дека сте.

  – После некое време довербата ќе дојде сама.

  – Тоа колку е голем човек, се гледа од тоа какви работи го загрижуваат.

  – Не позајмувајте нешто што не можете да си дозволите да го изгубите.

  – Чувајте уште еден пар на облека  во канцеларија, за секој случај.

  – Прашајте ги другите луѓе како се.

  – Секој сака да зборува за себе.

  – Купи квалитетен сет на алатки за дома. Така ќе ги купите само еднаш.

  – Да си маж, значи да можеш да се грижиш не само за себе, туку и за другите.

  – Почитувајте ги сите луѓе, без разлика на професијата и јавната им положба.

  – Најважно нешто што можете да го научите  е да ја сносите одговорност за своите постапки. Лоши работи се случуваат, вие треба да можете да ги надминете.

  – Првиот кој ќе се скара – го губи спорот.

  – Правете го тоа што треба без да се жалите. Жалбата нема да ги побрза работите.

  – Никогаш не прекинувајте да учите.

  – Не се менувајте заради некој друг.

  – Ако сте најпаметниот човек во собата, тогаш не сте во вистинската соба.

  – Не е важно што работите – важно е да сте најдобри во она што го работите.

  – Увереноста е машката особина која жените ја сметаат за најсекси.

  – На смртното легло, никој не жали за тоа што нема поминато повеќе време на работа. Затоа – уживајте во животот.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.