6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  3 хороскопски знаци кои ќе имаат нова љубов оваа есен

  Есента е одлична сезона за нови познанства и нова љубов. Време во кое се повеќе ти се сака да си бидеш дома и да споделуваш моменти со најблиските. За неколку од хороскопските знаци кои не се во врска есен ќе се покаже како вистинска авантура.

  esen ljubov

  Овен

  Нема како да ви избега. Не и овој пат. Љубовта чука на вратата и е прашање на малку време, за да се случи. Отпрвин нема да поверувате дека сте сретнале толку совршен човек, но со текот на времето ќе дознаете дека среќата овој пат ви се насмевнал. Само не правете грешка да го заплашите со планови и претерано настојување за нив. Оставете малку тајност во намери и тоа ќе се покаже најуспешен начин на кој да разговарате. Несомнено ќе ви се испреплете светот од сите емоции кои ќе ви зафати. Бидете спокојни – паѓањето во љубовта нема да е залудна, а само почеток на една нова и возбудлива авантура.

  Лав

  Не го пазете срцето, не се затворајте и воопшто заборавете ги сите ваши стравови. Дојде и вашето време, после толку чекање. Вие ќе сте оној кој ќе го направи првиот чекор. Другата страна може да почувствува благо двоумење, но тоа нема да трае долго. Разговори до доцна во ноќта, прошетки низ градот и со нов трепет ќе го поминете месец септември. Не е чудно како ќе го задржите интересот на овој човек, бидејќи тој ќе биде апсолутно взаемен. Ќе дознаете некои работи за себе и ќе слушнете вистинско и искрени мислење за прекрасните црти во карактерот што го поседувате. Уживајте во секој еден момент.

  Девица

  Шармот ќе си ја заврши добро работата. Со насмевка може да го привлечете вниманието на секој. Ве очекува волшебен месец во кој ќе се судрите со посебен човек. Вљубените нема да стане одеднаш,  но по неколку недели ќе се прашувате тоа ли е човекот за вас … Хемијата која ќе почувствувате е нешто што никогаш не сте доживеале порано. Не брзајте со заклучоците, но доживеејте го секој миг целосно. Од вас зависи дали тоа вљубување ќе стане најголемата љубов. Клучот за ова е да не брзате и да оставите работите да се развиваат бавно и природно.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.