6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  14 парови меѓу хороскопските знак кои создаваат здрави врски и се сакаат толку силно што сите им завидуваат

  Сите сонуваат да ја сретнат големата љубов. Средбите со различни луѓе само ни покажуваат дека воопшто не е лесно да го пронајдете вистинскиот човек.

  љубовОва се 14 хороскопски парови, од кои можат да излезат здрави врски во кои луѓето ќе бидат среќни и исполнети и сите ќе им завидуваат:

  Вага и Лав – и двата хороскопски знаци се многу социјални. Тие наоѓаат заеднички интереси допаѓа им да се во центарот на вниманието и да се насладуваат еден на друг.

  Близнаци и Вага – имаат одлични сексуални односи. Односот помеѓу овие два знаци е ретка хемија, која се трудат да го задржат засекогаш.

  Овен и Водолија – врската меѓу нив е многу романтична и заситена со прекрасни моменти. Пар, на која често му завидуваат што им создава проблеми.

  Овен и Рак – овните се храбри и смели, а раковите често се инспирираат од силата којашто ја емитуваат овните. Вистински силна врска има меѓу овие два лика.

  Бик и Риби – двата знаци кои се многу добри и искрени еден кон друг. Нивната љубов се развива бавно, но е многу силна.

  Рак и Риби – многу емотивни луѓе кои си одговараат одлично во својот карактер. Љубовта им е страсна.

  Јарец и Рак – се разбираат одлично со мали потешкотии, кои се ништо пред нивната голема љубов.

  Бик и Јарец – тешка врска, но во моментот кога че ја заобиколат гордоста и инаетот, таа станува посилна од сè друго на светот.

  Стрелец и Лав – многу свеж пар кој ужива во животот, патува многу и умее да ги цени малите моменти заедно, кои ја прават нивната љубов посебна.

  Бик и Лав – силна љубов, која исклучително брзо се развива на многу интересен начин. Неразделни се!

  Девица и Јарец – паметни и емотивни луѓе кои создаваат прекрасни семејства и имаат добри односи.

  Близнаци и Водолија – хармонична двојка, на која секој може да и завидува. Се љубат вистински и често љубовта им трае цел живот.

  Лав и Близнаци – нема поздрава врска од оваа. Поминува низ сите тешкотии и успева да ја зачува својата љубов.

  Шкорпија и Стрелец – имаат страсна љубов која ќе трае цел живот.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.