6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  13 правила за идеална врска според мажите!

  Ако мажите можеа да ги диктираат сите правила во една љубовна врска , тогаш таа би изгледала вака: 

  1 . Сабота е меѓународен ден на спортот. И јас секој пат го празнувам!

  2 . Кога сме сами дома, на тебе ти е забрането да носиш облека . И ќе имаме секс секогаш кога ќе посакам .

  3 . Ако мислиш дека си дебела , најверојатно навистина си ! Не можеш да ме занимаваш со слични глупости на секои 5 минути.

  4 . Дозволено ти се два пара чевли годишно. Едноставно, за да не одиш боса . Сеедно ми е дали добро се комбинираат со чантите и твојата облека.

  5 . Градите се создадени за гледање! И јас ќе ги гледам, без разлика дали се твои.

  6 . ” Да” и “Не” се доволно исцрпни одговори на речиси сите прашања.

  7 . Мојата облека е апсолутно соодветна ! Забрането ти е да даваш мислење , уште повеќе да ме караш да ја менувам!

  8 . Ако нешто сум те навредил, ти одиш да спиеш во другата соба . Мојот сон е свет!

  9 . Сите задолженија се твоја обврска. Тоа е затоа што те сакам и знам дека ти е пријатно да се грижиш за мене. Прифати го како подарок за пет годишнини унапред ! Ако не изнесат толку , значи си ми должник …

  10 . Ако те прашам што ти е, и ти одговориш : ” ништо “, значи навистина нема ништо !

  11 . Да излегувам со пријателите е мое ексклузивно право. Како и одлуката кога да се вратам дома.

  12 . Не сум должен да се сеќавам на сè. За разлика од тебе! Ако заборавам важен датум , вината е твоја, бидејќи не си ми потсетила.

  13 . Правилата не се предмет на дискусија и промени. Ако нешто не ти се допаѓа , можеш да си заминеш. Само пред тоа зготви нешто вкусно за вечера.

   

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.