6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  12 знаци дека таа е жената со која треба да се ожените

  Можеби мислите дека сте ја нашле совршената девојка, но како да бидете сигурни? Дали воопшто можете да бидете сигурни за нешто такво?

  Иако само времето може да ви покаже дали сте биле во право, сепак постојат некои работи со кои можете да утврдите дали работите ќе се движат во вистинската насока. Ако размислувате за брак, ова се 12-те знаци дека вреди да се ожените со вашата девојка.

  1. Сакате да бидете подобра личност поради неа

  Ако сте забележале дека работите на себе и сакате да станете подобра личност, голема е веројатноста вашата девојка секогаш да го извлекува најдоброто од вас. Одлично е да бидете со личност која прави да станете подобри, а ова ќе му помогне на вашиот брак да биде успешен.

  2. Го кажува она што го мисли

  Секогаш знаете како да се однесувате со неа бидејќи никогаш не го крие тоа што го мисли. Некои девојки играат игри и прават чудни работи за да привлечат нечие внимание. Но вашата девојка е искрена за нејзините чувства.

  3. Нема потреба постојано да биде со вас

  Таа си има нејзин живот. И иако сака да го дели со вас, и двајцата си имате различни патишта. Таа сака да се дружите со вашите пријатели и семејство, како што сака и самата да поминува време со нив.

  4. Без сомнение сте сакале да ја запознаете со вашите родители

  Уште на почетокот сте знаеле дека можете да ја претставите на вашата мајка. Иако постојат мислења дека мажите се „венчаваат“ со нивните мајки, тие всушност не бараат девојка што ќе ја замени нивната мајка, туку која ќе се грижи за нив и ќе ги сака.

  5. Знае дека не е единственото добро во вашиот живот

  Таа го почитува фактот дека има и други работи кои ве прават среќни. Таа сака да ги сподели тие нешта со вас, а не да ве чува од нив.

  6. Независна е

  Таа си има своја работа и свој пат, а вие ја сакате токму поради тоа. Нејзината среќа не зависи од вас, но вие без сомнение ја дополнувате и ја правите посреќна.

  7. Сака да пробува нови нешта во и надвор од спалната соба

  Сексот е важен во секоја врска, а ако сте со девојка која не се плаши да проба нови работи, чувајте ја.

  8. Има сопствено мислење

  Ќе ви каже што мисли, но не очекува да се согласите со неа. Таа го почитува тоа што имате различни гледишта за светот.

  9. Не го крие нејзиниот живот од другите

  Таа сака да ве покажува пред семејството и пријателите. Сака да им кажува на другите колку сте среќни заедно. А вам ви годи што ја правите среќна.

  10. Не ги генерализира нејзините изјави

  Дури и кога е гневна, не ви вели дека сите мажи се исти. Вие сте посебна личност и таа го знае тоа. Таа ќе биде фер дури и кога се расправате.

  11. Има цели

  Жените со амбиција се оние кои треба да ги чувате. Не само што ќе ви помогне и вам, туку е навистина забавно да бидете во нивно друштво. Тие имаат соништа и надежи кои го прават животот интересен.

  12. Се чувствувате среќни што сте со неа

  Понекогаш не ви се ни верува дека оваа неверојатна жена сака да биде со вас. Тоа е сè што треба да знаете.

  Па ако се прашувате дали сте подготвени за следниот чекор, размислете за сите работи кои партнерката ги придонесува во вашиот живот. Бракот бара посветеност и многу работа, но ако вие и вашата партнерка си одговарате сè ќе биде многу полесно.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.