6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  10 плуса на сексот во летните денови

  Попладневната дремка е прекрасна идеја, не само затоа што не бара никакви напори, но и затоа што по обилните ручек немаш никаква желба да се изложува на сонце, додека пече најсилно. 

  Но, има уште една причина, бидејќи тоа е најсоодветно време, со вашиот партнер да се мазите меѓу чаршафите. Еве го и доказот:

  maz zena seks

  1. Во летото барем еднаш ќе одите на одмор во хотел.

  А како што е познато, хотелскиот секс е многу повозбудлив од домашниот. Кај него нема никакви правила,  има собна послуга, спа третмани и бели чаршафи кои некој друг ќе ги пере. Посветете се на целосно искористување на бенефициите од хотелската соба(секој ќош може да се искористи).

  2.Попладневниот секс создава побурни оргазми од ноќниот секс.

  Врвот на хормонската активност е околу 3 часот попладне. Затоа и се тврди дека работното време е создадено многу неправилно и дека по ручек е потребен оргазам.

  maz zena
  Попладневен секс на плажа … да, молам!

  3. Што води и до одреден редослед …

  … По попладне секс следува попладневната дремка. Дремката после секс е за двапати подобра од онаа без секс, со ова мислење се согласуваат повеќе од луѓето.

  4. Жега го засилува протокот на крв кон соодветните органи.

  А и во текот на летото како целина сексуалната желба е посилна.

  5. И двајцата ќе се испотите.

  На крајот ќе добиете бесплатен ефект на сауна. А што послатко може да има по одличен секс да си земеш свеж туш и да се вратиш во кревет или да се изтегнеш на лежалка со коктел во рака, при тоа со пријатно чувство дека си стопил некој килограм.

  6. Имате причина  да јадете повеќе сладолед.

  Како инаку ќе се оладите од активните движења во топлина?

  7. Работата е завршена, време е за забава.

  Ако ги завршите љубовните активности во попладневните часови, вечерите ќе може спокојно да се забавувате до доцна без да брзате за некаде или да се грижите дека останувајќи во барот со пријатели до подоцна ќе значи разминување со сексот.

  8. Не е потребно да мислиш за интимно осветлување.

  Топлите зраци на сонцето во спуштени завеси имаат ист ефект.

  9. Часовите во кои можеш да изгориш на сонце, да ги поминеш во кревет

  Оргазам наместо црвенило и болка е многу поволна размена, наместо да се печете на сонце во најтоплите часови од денот подобро посвете се на попладневниот секс.

  10. Сите летни забави можат да послужат како повод за…

  Без разлика дали пливаате или се пече на сонце, се криете на брод или се шетате полуголи околу вилата – сето тоа е возбудливо само по себе.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.