6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  10 плуса на сексот во летните денови

  Попладневната дремка е прекрасна идеја, не само затоа што не бара никакви напори, но и затоа што по обилните ручек немаш никаква желба да се изложува на сонце, додека пече најсилно. 

  Но, има уште една причина, бидејќи тоа е најсоодветно време, со вашиот партнер да се мазите меѓу чаршафите. Еве го и доказот:

  maz zena seks

  1. Во летото барем еднаш ќе одите на одмор во хотел.

  А како што е познато, хотелскиот секс е многу повозбудлив од домашниот. Кај него нема никакви правила,  има собна послуга, спа третмани и бели чаршафи кои некој друг ќе ги пере. Посветете се на целосно искористување на бенефициите од хотелската соба(секој ќош може да се искористи).

  2.Попладневниот секс создава побурни оргазми од ноќниот секс.

  Врвот на хормонската активност е околу 3 часот попладне. Затоа и се тврди дека работното време е создадено многу неправилно и дека по ручек е потребен оргазам.

  maz zena
  Попладневен секс на плажа … да, молам!

  3. Што води и до одреден редослед …

  … По попладне секс следува попладневната дремка. Дремката после секс е за двапати подобра од онаа без секс, со ова мислење се согласуваат повеќе од луѓето.

  4. Жега го засилува протокот на крв кон соодветните органи.

  А и во текот на летото како целина сексуалната желба е посилна.

  5. И двајцата ќе се испотите.

  На крајот ќе добиете бесплатен ефект на сауна. А што послатко може да има по одличен секс да си земеш свеж туш и да се вратиш во кревет или да се изтегнеш на лежалка со коктел во рака, при тоа со пријатно чувство дека си стопил некој килограм.

  6. Имате причина  да јадете повеќе сладолед.

  Како инаку ќе се оладите од активните движења во топлина?

  7. Работата е завршена, време е за забава.

  Ако ги завршите љубовните активности во попладневните часови, вечерите ќе може спокојно да се забавувате до доцна без да брзате за некаде или да се грижите дека останувајќи во барот со пријатели до подоцна ќе значи разминување со сексот.

  8. Не е потребно да мислиш за интимно осветлување.

  Топлите зраци на сонцето во спуштени завеси имаат ист ефект.

  9. Часовите во кои можеш да изгориш на сонце, да ги поминеш во кревет

  Оргазам наместо црвенило и болка е многу поволна размена, наместо да се печете на сонце во најтоплите часови од денот подобро посвете се на попладневниот секс.

  10. Сите летни забави можат да послужат како повод за…

  Без разлика дали пливаате или се пече на сонце, се криете на брод или се шетате полуголи околу вилата – сето тоа е возбудливо само по себе.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.