6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  1 лажица во шампон и косата станува погуста, расте побрзо и престанува да се крши

  Многу девојки се прашуваат како да додадат волумен и здрав сјај на косата без прибегнување кон скапи специјализирани услуги. Впрочем, во повеќето случаи, тие користат производи за нега кои се многу скапи. Но, малкумина знаат како она што го има секоја домаќинка во кујната може да го трансформира изгледот на нејзината коса.

  Денес нашата редакција одлучи да ви каже зошто додавате шеќер во шампонот. На крајот на краиштата, токму ова е малиот трик кој се користи за да се има луксузна коса без да се трошат чудесни суми во козметички салони.

  Секоја девојка сонува да стане сопственик на густа и убава коса. Но, не сите се сеќаваат дека здравиот скалп е клучот за успехот во таква тешка задача. Редовното триење на оваа област е она што промовира подобар раст на косата. Постои лесен начин да го направите ова без дополнителни трошоци. Главната работа е да имате шеќер во вашата кујна.

  Алгоритам на дејства

  Прво, нанесете го шампонот на целата коса. Потоа направете го буџетскиот чудотворен лек. За да ја подготвите потребна ви е само 1 лажичка шеќер (со врв) и малку шампон. Овие состојки мора да се измешаат и да се нанесат на корените. Во овој случај, важно е да не заборавите да го масирате скалпот. А потоа треба темелно да ја исплакнете косата со вода.

  Нема проблем! Нема да има лепливост по употреба на таков производ. Така да не треба да се грижите за тоа. Главната работа е да не заштедите вода за да ја измиете нанесената смеса.

  Уште по првата апликација ќе бидете воодушевени од резултатот што ќе го добиете. На крајот, косата ќе стане послушна и обемна. А со користење на овој мал трик за редовно миење на косата ќе заборавите на главоболката при правење. Затоа што фризурата секогаш ќе изгледа совршено.

  Изгледа како обичен шеќер, но каков резултат! Верувајте ми, дури и по една употреба ќе престанете да трошите пари на скапи комплекси за нега, кои не секогаш можат да го дадат истиот неверојатен ефект како овој.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.