6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ќе бидете препородени: Ставете ги нозете во студена вода секоја вечер пред спиење

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома, ставете ладна вода во еден леген и потопете ги нозете. Никако не додавајте топла вода.

  Наполнете го легенот 10-15 сантиметри и започнете постепено да тапкате со нозете по неа. Кога ќе се привикнете, целосно потопете ги стапалата.

  Доволни се 15 секунди, па потоа избришете ги стапалата со мек пешкир и облечете топли чорапи. Ова правете го секоја вечер ако сакате да ја зајакнете имунитетот по брза постапка.

  Ако пак веќе сте настинале, во тој случај правете ги овие студени купки на секои 4 часа.

  Не се плашете дека ќе си ја влошите ситуацијата, напротив, оваа ледена купка може да ви го зајакне имунитетот, тврдат многу доктори.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.