6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубителите на видеоигри можат подолго да издржат во сексот

  Луѓето кои играат видеоигри можат да издржат подолго во сексот, велат последните истражувања кој ја откриле врската помеѓу луѓето кои играат видеоигри и нивниот сексуален живот.

  Според истражувањето, кај гејмерите имало помалку случаи на предвремена ејакулација за разлика од луѓето кои не се љубители на видеоигрите. Но,
  според истражувањето, постои директна врска помеѓу времето поминато во гејмање и намалената сексуална желба.

  „Мислам дека видеоигрите се слични на физичките вежби во овој случај. Повременото гејмање може да има корисно влијание, но кога границата помеѓу ’повременото гејмање’ и ’хроничното гејмање’ е премината, влијанието е негативно“, изјавил еден од авторите на истражувањето.

  Една од теориите тврди дека кај момците кои многу играат видео игри се лачи поголема количина на допамин што им помага да доживеат оргазам.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.