6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ја триеше раката со кромид и по некое време се случи чудо! Како не го знаев ова до сега?

  Кромидот е добро познат лек во традиционалната медицина. Ова се два начини на кои можете ефикасно да го користите кромидот.

  Не само што е неопходен производ за многу јадења, туку е и вистинско чудо кога станува збор за лекување на одредени болести и здравствени проблеми.

  Против изгореници
  Сигурно сте се изгореле барем еднаш во животот. Следниот пат кога тоа ќе ви се случи, исечете парче млад кромид и ставете го на изгореното место. Неговото природно антисептично дејство и седативното дејство ќе го спречи појавувањето на плускавци, инфекции и подоцнежни лузни.

  Каснувања од инсекти
  Интензивната арома на парче млад кромид спречува каснување од комарец. А во случај да веќе имате убод, ставете кромид на кожата и заборавете на неподносливото чешање.

  Кромидот навистина се покажува како подарок од природата!

  Ако оваа статија ви беше интересна и корисна, не заборавајте да ја споделите на Фејсбук – на тој начин ќе допре до повеќе луѓе.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.