6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Што ако наместо кафе наутро пиеме топла вода со лимон

  Не успеавте да ослабете за лето? Ништо, има уште една интересна и корисна активност утринското кафе го заменуваме со пијалок вода + лимон.

  Прво, исто толку добро тонизира. Второ, има многу споредни придобивки кои се многу пријатни за здравјето. И трето, компонентите се евтини и сè е лесно да се подготви.

  Три кришки лимон се доволни за една чаша вода. Можете да го исцедите сокот, но не користете концентрати бидејќи таму има секакви хемикалии. Потребна ви е топла вода, а не зовриена вода, инаку се што е корисно ќе се свари. Доволни се 60 степени. Пиеме една чаша наутро и една навечер.

  Детоксикација – вашиот црн дроб ќе ви се заблагодари што помалку работевте за да ги неутрализирате токсините.

  Имунолошкиот систем – Водата со лимон го подобрува функционирањето на лимфните јазли и создава непријатна средина за микробите.

  Намалување на тежината– лимонот содржи влакна кои го намалуваат гладот.

  Мобилност – лимонот има корисен ефект врз ‘рскавицата, подобрувајќи ја вашата подвижност.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.